پوشش های بار همراه مسافر در بیمه مسافرتی

بار همراه مسافر در بیمه مسافرتی تحت پوشش بیمه مسافرتی بیمه ملت قرار دارد. خسارت های مربوط به بار بر اساس شرایط زیر ارائه خواهد گردید:

۱- جبران خسارت فقدان بار تحویلی به هواپیما

در صورت فقدان بار توسط شرکت هواپیمایی حامل ” شرکت امداد رسان ” علاوه بر خسارتی که حامل ملزم به پرداخت آن است، مابه التفاوت آن را تا سقف حداکثر ۲۰۰ یورو برای مجموعه بار و لوازم تحویل شده به هواپیما، به بیمه گزار پرداخت خواهد نمود. به همین منظور بیمه گزار باید فهرستی از مشخصات و محتویات، از جمله قیمت و تاریخ خرید تخمینی هر قلم کالا و همچنین میزان خسارت پرداختی توسط شرکت حامل را به” شرکت امدادرسان ” ارائه نماید.

پرداخت خسارت بر اساس روش توصیه شده به وسیله سازمان های بین المللی حمل بار محاسبه خواهد شد. حداقل زمان لازم برای مفقود دانستن دائم بار همراه مسافر، توسط شرکت حامل تعیین می شود و از ۲۱ روز کمتر نمی باشد. پول، جواهرات، کارت های اعتباری و هر گونه سند از شمول این تعهد مستثنی می باشند.

۲- جبران خسارت تاخیر در ورود بار همراه مسافر در بیمه مسافرتی

در صورتی که بار همراه مسافر ثبت شده باشد، ” شرکت امداد رسان” هزینه تاخیر در ورود بار همراه وی را مشروط به آن که شرکت هواپیمایی مربوط وابسته به “یاتا” باشد پس از گذشت حداقل ۶ ساعت تاخیر برای خرید ملزومات اساسی و حداکثر تا سقف ۲۵۰ یورو پوشش می دهد. در کلیه موارد، اسناد موید وقوع حادثه که با تائید شرکت هواپیمایی مربوطه رسیده باشد، می بایست منضم به درخواست خسارت بیمه گزار باشد.

۳- یافتن و ارسال بار و ملزومات شخصی

” شرکت امداد رسان ” راهنمایی های لازم در خصوص نحوه گزارش سرقت یا فقدان بار و ملزومات شخصی را به بیمه گزار ارائه نموده و برای یافتن آن همکاری خواهد نمودÆ در صورت یافته شدن ملزومات مذکور، شرکت حمل کننده، انتقال آن را به مقصد مورد نظر بیمه گزار یا کشور محل اقامت وی بر عهده خواهد گرفت. در این صورت، بیمه گزار متعهد به عودت خسارت دریافتی در زمینه فقدان بار بر اساس این بیمه نامه خواهد بود.

تذکر مهم: اصل تائیدیه حمل بار یا شکواییه موید وقوع فقدان یا حادثه برای بار در کلیه موارد می بایست به ” شرکت امداد رسان ” ارائه شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 20 − بیست =