پرداخت سود ۲۴ درصدی بیمه ملت به سپرده‌های بیمه‌های زندگی در سال ۹۵

به گزارش روابط‌عمومی بیمه ملت، دکتر علیرضا ابراهیم‌پور مدیرعامل شرکت بیمه ملت ، با تاکید بر آیین‌نامه ۶۸ شورای عالی بیمه خبر از پرداخت سود ۲۴ درصدی بیمه ملت به سپرده های بیمه های زندگی  این شرکت داد.

شرکت بیمه‌ملت طی جلسه‌ای در روز یکشنبه ۵ شهریور ۹۶ با حضور مدیرعامل، معاونان و مدیران این شرکت، نرخ سود قطعی مشارکت در منافع بیمه‌های زندگی بیمه ملت را اعلام کرد. شرکت بیمه‌ملت از معدود شرکت‌هایی است که در سال‌های اخیر همواره بالاترین نرخ قطعی سود مشارکت در منافع بیمه‌های زندگی و سرمایه‌گذاری را به خود اختصاص داده است.
وی در توضیح چگونگی پرداخت سود ۲۴ درصدی بیمه ملت افزود: محاسبات انجام شده در خصوص سود حاصل از عملکرد بیمه‌های زندگی بیمه‌ملت، بیان‌گر آن است که این شرکت به اندوخته بیمه‌گزاران بیمه‌های عمر خود برای سال ۱۳۹۵ معادل ۲۴ درصد سود قطعی پرداخت خواهد کرد. این در صورتی است که در سال ۹۵ سود تضمینی بیمه‌های زندگی در صنعت بیمه، حداکثر ۱۸ و ۱۶ درصد تعیین شده بود. لازم به ذکر است بیمه ملت در سال ۹۴ هم سودی قطعی ۲۶ درصدی را به سپرده‌گزاران بیمه های زندگی خود پرداخت کرد.
مدیرعامل بیمه ملت با اعلام نرخ قطعی سود مشارکت در منافع حاصل از سرمایه‌گذاری در سال ۹۵ افزود: در سال‌های ۹۱ تا ۹۴، بیمه ملت به صورت میانگین، ۲۵.۵۶ درصد سود مشارکت در منافع برای بیمه‌گزاران زندگی خود محاسبه و پرداخت کرد و در سال ۹۲ نیز با پرداخت ۳۰.۷۵ درصد، بالاترین سود مشارکت در منافع را در صنعت بیمه محقق کرد.

بیمه زندگی یا بعبارت سنتی بیمه عمر  از رایج ترین و گسترده ترین رشته‌های بیمه در جهان بویژه در کشورهای توسعه‌یافته می باشد. هدف اساسی بیمه‌های زندگی ایجاد و جمع آوری ذخایر مالی، سرمایه گذاری و کسب سود حاصل از سرمایه و نهایتا ایفای تعهدات بیمه گر در قبال استفاده کنندگان می‌باشد.
ویژگی اصلی بیمه های زندگی عبارتند از :

    – تامین آسایش فکری و مالی استفاده کنندگان در شرایط گوناگون زندگی
– ایجاد سرمایه با مستمری برای همه افراد جامعه با سنین مختلف
– حمایت از خانواده در شرایط ناشی از فوت یا از کارافتادگی سرپرست خانواده
– سرمایه بیمه های زندگی جزو ماترک محسوب نمی شود و از مالیات بر درآمد و و مالیات بر ارث معاف می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ده − نه =