چگونه بدون دغدغه خسارت بیمه مسافرتی را دریافت کنیم

دریافت خسارت بیمه مسافرتی درصورت خرید بیمه‌ای با پوشش مناسب امر بسیار آسانی است، چنانچه در نظر داشته باشید که بیمه ملت خدمات خود را از طریق دو شرکت معتبر‌ آلمانی (رایتزشولتز) و ترکیه ای (رِمِد) به بیمه‌گزاران بیمه مسافرتی ارائه می‌کند . مطالعه این یادداشت به شما کمک می‌کند تا بهترین و مناسبترین بیمه مسافرتی را خریداری کرده و با دانستن اینکه با توجه به شرایط خود بیمه‌ای را خریداری کرده‌اید که پوشش‌های مناسبی دارد، بدون دغدغه از سفر خود لذت ببرید.

بسیاری از مسافرانی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند بیمه مسافرتی را خریداری می‌کنند. غالب بیمه گزارانی که برای دریافت خسارت بیمه مسافرتی اقدام می‌کنند به راحتی خسارت خود را حتی قبل از بازگشت به ایران دریافت می‌کنند. اما در این بین هستند بیمه‌گزارانی که از دریافت خسارت خود باز می‌مانند.

در ادامه به برخی از مهمترین دلایلی که برخی بیمه‌گزاران قادر به دریافت خسارت خود نمی‌شوند اشاره خواهیم کرد.

۱- نخریدن پوشش مناسب

یکی از مهمترین نکات در بیمه مسافرتی، خرید پوشش‌های مناسب است. برای نمونه سه منطقه برای سفر به کشورهای عضو پیمان شینگن پوشش ارائه می‌کنند. منطقه ۲ (پوشش بیمه مسافرتی همه کشورهای جهان بجز آمریکا، کانادا، استرالیا و ژاپن) ، منطقه ۷ (پوشش شینگن) و منطقه ۸ (پوشش شینگن طلایی). این ۳ منطقه پوشش‌های متنوع و متفاوتی را ارائه می‌کنند. به عنوان مثال در دوران کهنسالی بروز بیماری و بستری شدن طولانی مدت  و درخواست برای بازگشت به کشور پیش از موعد بلیط خریداری شده محتمل است. لذا به بیمه گزاران کهنسالی که قصد سفر به کشورهای عضو شینگن را دارند توصیه می‌شود منطقه ۲ بیمه مسافرتی را خریداری کنند( که ۳ پوشش بازگشت‌‌ دراثر بیماری‌ یا حادثه ، بازگشت‌‌ اعضا بلافصل‌‌ همراه‌‌ بیمه‌‌گزار‌ و سفر‌اضطراری‌‌ یکی‌ از اعضای بلافصل‌ به‌ محل‌ بستری‌ بیمه‌گزار را پوشش می دهد).

اگر به کشوری سفر می‌کنید که تاخیر پرواز امری متداول است حتما منطقه‌ای را انتخاب کنید که پوشش خسارت ناشی از تاخیر را پوشش می‌دهد. و چنانچه به کشوری سفر می‌کنید که بار شما ممکن است با تاخیر به شما برسد یا اصلا نرسد یا اقلامی از آن به سرقت برود (اخیر موارد زیادی از این خسارت ها در فرودگاه های ترکیه گزارش شده است) منطقه‌ای را خریداری کنید که پوشش‌های “یافتن بار و ملزومات شخصی  ” و “جبران خسارت بار تحویلی به هواپیما” را شامل شود.

لذا لازم است که قبل از خرید بیمه با توجه به منطقه سفر بیمه ای و وضعیت بیمه‌گزار مناسب‌ترین منطقه انتخاب شود. این امر (خریدن پوشش های کاملتر) طبیعتا به افزایش قیمت بیمه‌ی خریداری شده منجر خواهد شد ، اما پرداخت چند هزار تومان بیشتر ممکن است منجر به جبران خسارتی شود که مانع از پرداخت میلیون‌ها تومان از حساب شخصی‌تان شود .

۲- خرید بیمه پس از خروج از کشور

برخی از مسافران بعد از خروج از کشور اقدام به خرید آنلاین بیمه مسافرتی می‌کنند. این درحالی است که یکی از پیش شرط‌‌های دریافت خسارت بیمه مسافرتی خرید  بیمه پیش از آغاز سفر است.

۳- خرید بیمه پس از بروزخسارت

برخی افراد اصولا اعتقادی به خرید بیمه ندارند و به شوخی بیان می‌کنند که “بیمه حضرت ابولفضل” هستند. اما حادثه خبر نمی‌کند. بعضاً گروهی از این افراد پس از بروز خسارت تازه به فکر افتاده و بیمه خریداری می‌کنند و بلافاصله و یا پس از چند روز اقدام به اعلام خسارت می‌کنند. باید توجه داشت که فلسفه بیمه کردن  جبران خسارت و بازگشت بیمه گزار به لحظه خرید بیمه است. از‌آنجاییکه پرداخت خسارت در این حالت بازگشت به لحظه خرید بیمه منجر نمی‌شود لذا شرکت های بیمه خسارت‌هایی را که قبل از زمان خرید بیمه اتفاق افتاده باشند، جبران نمی‌کنند.

۳- عدم دریافت رسید هزینه‌های پرداختی

برای دریافت خسارت بیمه‌ مسافرتی ارائه اصل رسید هزینه های پرداختی الزامی است. البته عدم دریافت رسید هزینه ها شما را از دریافت خسارت بطور کامل منع نمی‌کند. تنها کافیست تا با مرکز درمانی تماس گرفته و رسید هزینه ها را از آنها دریافت و برای شرکت بیمه ارسال کنید.

۴- خسارت های غیر قابل پرداخت

برخی خسارت ها اصولا قابل پرداخت نیستند . بطور کلی در تمام بیمه ها برخی استثنائات در پرداخت خسارت وجود دارد و بیمه مسافرتی از این قاعده مستثنا نیست. هزینه درمان بیماری و صدمات جسمانی مزمن، وقایع ناشی از تروریسم ، آسیب ناشی از مواد مخدر و الکل و … از این جمله هستند. برای آگاهی از این استثناها حتما شرایط عمومی ارسال شده به همراه بیمه‌نامه را مطالعه کنید.

توصیه نهایی برای دریافت خسارت بیمه مسافرتی بدون مشکل

قبل از خرید بیمه برای بررسی پوشش های هر منطقه وقت کافی صرف کنید و بهترین منطقه و پوشش ها را با توجه به وضعیت خود انتخاب کنید (چنانچه از کامپیوتر یا تبلت استفاده می‌کنید، می‌توانید جدول مقایسه پوشش های مناطق مختلف را در اینجا ملاحظه کنید).

لازم به ذکر است کارشناسان ما در ساعات اداری از طریق تلفنی و بصورت ۲۴ ساعته از طریق گفتگوی آنلاین (از جعبه گفتگوی آنلاین در گوشه پایین سمت چپ صفحه) و یا از طریق تلگرام آماده ارائه راهنمایی لازم  برای خرید بهترین منطقه و بهترین پوشش ها با توجه به وضعیت شما هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 17 − پانزده =