عبدالناصر همتی، رئیس جدید بیمه مرکزی

روابط عمومی بیمه ملت – مراسم تودیع و معارفه روسای بیمه مرکزی روز چهارشنبه (۵خرداد۹۵) در سالن اجتماعات بیمه مرکزی و بدون حضور امین صنعت بیمه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمه ملت، عصر روز چهارشنبه مورخ ۵/۰۳/۹۵ مراسم تودیع محمدابراهیم امین رئیس سابق بیمه مرکزی و معارفه عبدالناصر همتی رئیس جدید بیمه مرکزی بدون حضور امین برگزار شد.

در ابتدای این مراسم محمد آسوده مدیرعامل بیمه اتکایی امین سخنانی را ارائه کرد و بازگشت همتی به بیمه مرکزی را بازگشت به اصل ایشان عنوان نمودو گفت هرکسی به اصل خود باز می گردد و از ورود دوباره همتی به صنعت بیمه ابراز خرسندی کرد.

در ادامه مسعود حجاریان مدیرعامل انجمن حرفه ای و بیمه ملت انتصاب آقایان امین و همتی را نمونه بارزی از شایسته سالاری دانست و پس از تکریم امین از آقای همتی بابت پذیرش این مسئولیت قدردانی کرد. وی در ادامه سابقه خصوصی سازی را متعلق به همتی دانست و گفت: اگر ما در صنعت بیمه توانستیم رشد کنیم به دلیل شجاعتی است که ایشان در آن دوران در مذاکره مستقیم با شورای نگهبان و مجلس، داشتند تا اینکه در نهایت توانستند فضا را برای ورود بخش خصوصی مهیا نمایند

علی اکبر اولیا دبیرکل سندکای بیمه گران ایران از دیگر سخنرانان این جلسه بود و با اشاره به مشکلات صنعت بیمه از رئیس جدید بیمه مرکزی و دولت خواست تا فضا را به گونه ای برای صنعت بیمه مهیا کنند تا این صنعت به درستی بتواند به انجام وظایف خود بپردازد.

در ادامه همتی، بازگشت خود به بیمه مرکزی را به کفش میرزا نوروز تشبیه کرد و گفت: ۱۰ سال گذشته در خردادماه سال ۱۳۸۵ من از بیمه مرکزی خداحافظی کردم و پس از ۱۰ سال بعد از چرخی که در سیستم بانکی زدم به بیمه مرکزی بازگشتم. وی در سخنان خود اظهار کرد: هدف ما در بیمه ی مرکزی حمایت و سالم سازی شرکت های بیمه است و ما نمی خواهیم که شرکت های بیمه احساس کنند که کسی بازچوب بالای سر آنها ایستاده است و مدام با بخش نامه های مختلف در صدد ایجاد محدودیت و برخورد با شرکت های بیمه است. و در ادامه افزود: باید نظارت بیمه مرکزی نظارتی جدی و با تدبیر باشد و زمینه تامین توسعه شرکت های بیمه را فراهم کند.

در پایان این مراسم علی طیب نیا ضمن انتقاد از جنجال فیش‌های حقوقی مدیران بیمه این موضوع را به گردن رسانه‌ها و دولت گذشته انداخت و گفت: متاسفانه همانطور که رئیس کل قبلی بیمه مرکزی در متن استعفای خود در ماجرای فیش های حقوقی مدیران بیمه مرکزی مطرح کرد موضوع هدف قرار دادن اعتبار و اعتماد مدیران خدوم دولتی و بیمه ها مد نظر بوده است.

طیب نیا ادامه داد: البته به نوبه خودم از حساسیت عمومی نسبت به این قبیل مسائل استقبال می کنم و آن را به نفع جامعه می دانم مشروط بر اینکه مورد سوء استفاده سیاسی قرار نگیرد و فراگیر و فراجناحی و در عین حال در جهت سلامت مالی و اداری باشد. رئیس مجمع عمومی بیمه مرکزی خاطرنشان کرد: ما نباید اجازه دهیم که شهرت و اعتماد افراد بازیچه سیاسی و بازیچه جنجال های رسانه ای شود و از مسیر اصولی رسیدگی خارج گردد.

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: وظیفه من دستور رسیدگی صریح و شفاف به موضوع بود که اعتمادها مورد آسیب قرار نگیرد کمیته ویژه رسیدگی هم اعلام کرد که رسیدگی توسط مراجع ذیربط در حال انجام است. وی نسبت به عملکرد رسانه های عمومی در این مورد و درباره امراللهی مدیرعامل سابق بیمه مرکزی غیر اخلاقی و غیرانسانی بود.

این گزارش می افزاید: این جلسه با حضور علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی، محمدرضا صادق مشاور رئیس جمهور، عزیزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس نهم و میر سعید نیکزاد لاریجانی، معاون حقوقی و پارلمانی وزیر اقتصاد، هیات عامل بیمه مرکزی، اعضای رسمی انجمن حرفه ای صنعت بیمه،  کلیه مدیران عامل شرکت‌های بیمه‌ای، فرشباف و کریمی روسای سابق بیمه مرکزی و برگزار گردید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 14 + 9 =