سوالات متداول بیمه مسافرتی

 1. بیمه مسافرتی چیست؟

  بیمه مسافرتی  ( بیمه مسافرت خارج از کشور ) برای جبران هزینه صدمات بدنی و بیماری بیمه شده (به شرط آنکه پس از سفر بروز نماید و یا عارضه ناگهانی و غیر قابل پیش بینی باشد )  در زمان مسافرت به خارج از کشور طراحی شده است. هر چند پوشش های تکمیلی دیگری نظیر پوشش گم شدن چمدان و … نیز به تدریج به آن افزوده شده است.

 2. برای دریافت خسارت بیمه مسافرتی چه باید کرد؟

  چنانچه بیمه شده در طول سفر دچار خسارت شد ، حداکثر ظرف مدت یک هفته و قبل از بازگشت به ایران با شماره تماس های موجود در شرایط عمومی بیمه نامه که به صورت اپراتورهای شبانه روزی و مسلط به دو زبان فارسی و انگلیسی هستند با شرکت رایز شوتز تماس گرفته و اعلام خسارت نمایند.

  شرکت رایز شوتز راهنمایی و خدمات لازم را به زیان دیده ارائه خواهد نمود.

  مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده:

  ۱- گذرنامه (ذکر شماره گذرنامه).

  ۲- بیمه نامه درمان مسافران عازم به خارج از کشور (ذکر شماره بیمه نامه).

  ۳- نام و مشخصات کامل حادثه دیده و نام کامل بیمه گزار اصلی.

  ۴- محل دقیق اقامت در طی مسافرت (شامل هتل، شهر، آدرس و شماره تلفن).

 3. آیا امکان فسخ بیمه مسافرتی وجود دارد؟

  در صورت عدم صدور ویزا از طرف سفارتخانه کشور مقصد، بیمه گزار می تواند نسبت به فسخ بیمه نامه اقدام نماید که در این مورد لازم است در خواست فسخ بیمه نامه به همراه اصل نسخ بیمه نامه و گواهی سفارت را به ما در بیمه ملت نمایندگی ۲۳۱۰ ارسال نماید . پس از بررسی های لازم ، بدون کسر مبلغ ، حق بیمه به بیمه گزار برگشت داده خواهد شد. اما چنانچه فسخ بیمه نامه بعلت انصراف بیمه گزار از مسافرت باشد، اصل نسخ بیمه نامه و کپی تمام صفحات گذرنامه مورد نیاز است که با کسر مبلغ ۱۰۰،۰۰۰ ریال حق بیمه به بیمه گزار مسترد خواهد شد.

  توجه: امکان فسخ بیمه نامه مسافرتی پس از صدور ویزا وجود نخواهد داشت. چنانچه بیمه گزار پس از صدور ویزا قصد خروج از کشور را به هر دلیل نداشته باشد، جهت فسخ بیمه نامه باید تا پایان مدت ویزا صبر نماید.

 4. آیا برای پرداخت خسارت بیمه های دانشجویی شرط ۹۲ روز وجود دارد؟

  خیر . در بیمه مسافرتی برای مناطق ۹ و ۱۰ (بیمه نامه تحصیلی) ، بیمه شدگان مطابق مدت بیمه نامه تحت پوشش خواهند بود و شرط ۹۲ روز متوالی برای این مناطق صدق نمی کند.

 5. آیا امکان اعلام خسارت پس از بازگشت به کشور وجود دارد؟

  بله.
  برای
  بیمه گزاری که
  بیمه مسافرتی را خریداری می کند و در کشور مقصد به خسارت می خورد و به هر علتی اعلام خسارت صورت نمیگیرد، پس از بازگشت به ایران امکان دریافت خسارت وجود خواهد داشت.
  برای این منظور بیمه گزار 
  باید مدارک مورد نیاز برای پرداخت خسارت از جمله بیمه نامه، کپی صفحه گذرنامه دارای ورود و خروج از کشور،گزارش پزشک و صورت حساب بیمارستان را ارائه دهد.بعد از ارسال مدارک برای شرکت کمک رسان و مشخص شدن موضوع،خسارت پرداخت خواهد شد.
  اما باید توجه داشت اگر در خارج از کشور ،خسارت را اعلام و پیگیری نماید،پروسه دریافت خسارت دو روز به طول می انجامد اما اگر خسارت در ایران پیگیری شود و از قبل با کمک رسان تماس نداشته باشد،  دو الی سه هفته پروسه دریافت خسارت بطول می‌انجامد.

 6. آیا هزینه های اضافی مربوط به هتل و … در شرایطی که بیمه گذار طبق برنامه ریزی نتواند به کشور خود بازگردد قابل پوشش است؟

  بله . در صورتی که وسیله نقلیه عمومی مورد استفاده بیمه گزار حداقل ۶ ساعت تاخیر حرکت داشته باشد، “شرکت امدادرسان” به شرط ارائه نسخه اصلی صورت حساب های مربوطه، هزینه های اضافی تقبل شده به دلیل این تاخیر(از قبیل هزینه های حمل ونقل، اقامت در هتل و همچنین غذا) تا سقف مندرج در بیمه ( هر شش ساعت تاخیر ۴۵ یورو) پرداخت خواهد نمود.

   

 7. حداکثر زمان درخواست فسخ بیمه نامه مسافرتی از طرف بیمه گذار چه مدت است؟

  حداکثر زمان درخواست فسخ بیمه نامه، شش ماه از تاریخ صدور بیمه نامه خواهد بود و پس از آن، امکان فسخ بیمه نامه وجود ندارد. در خصوص فسخ بیمه نامه علیرغم صدور ویزا، مدت شش ماه پس از پایان اعتبار ویزا آغاز خواهد شد.

 8. چرا بیمه مسافرتی که خریدم تاریخ شروع ندارد؟

  بیمه مسافرتی از زمان خروج شما از کشور معتبر می‌شود. لذا هیچ تاریخی در بیمه خریداری شده به عنوان تاریخ شروع وجود ندارد.

 9. بعد از خرید بیمه را چگونه دریافت میکنم؟

  بعد از خرید، بیمه‌نامه با مهر و امضا (مشابه تصویر زیر)  و طبق جدول زمانبندی زیربه آدرس ایمیل ثبت شده در فرم خرید ارسال می‌شود.

  زمان خرید  زمان ارسال
  از  ۹ بامداد تا ۱۷ عصر (ساعت اداری*) حداکثر یک ساعت پس از  زمان خرید
  از ۱۷ تا ۵ بامداد و روزهای تعطیل حداکثر تا ساعت ۶ بامداد
  از ۵ بامداد تا ۹ بامداد حداکثر تا ساعت ۱۰ بامداد

  درصورت وجود هرگونه مورد اضطراری ( وقت سفارت – درپیش بودن پرواز) لطفا پس از خرید از طریق تلگرام موضوع را با کارشناسان ما مطرح کنید تا بیمه‌ی شما در اولویت صدور قرار گیرد.
  لازم به ذکر است این جدول زمانبندی تعهد ما به شما است و در اکثر مواقع بیمه نامه در بازه ای نیم ساعته برای مشتریان ارسال خواهد شد.
  * ساعت اداری در روز پنجشنبه از ۹ بامداد تا ۱۳ است.

  نمونه بیمه نامه مسافرتی ببمه ملت

  نمونه بیمه نامه مسافرتی ببمه ملت

خوشحال خواهیم شد چنانچه پاسخگوی سوالات بیمه ای شما باشیم.

 • 4 + 53 =